Erapo.sk - výhodné Erasmus+ cestovné poistenie
Chcem sa výhodne poistiť vypočítať poistenie

Príbeh erapo: Poistenie na mieru mobilít erasmus+

Hovorí sa, že keď chceš podnikať, musíš vyriešiť nejaký problém. Niečo niekomu zjednodušiť, zrýchliť, sprehľadniť a zlacniť.

Nápad vytvoriť erapo vznikol už pri našich prvých skúsenostiach s EU programom Erasmus+. Uvedomili sme si, že sa nám celé roky dostávajú do rúk mnohostranové poistné zmluvy, ktoré erasmáci pred cestou uzatvárajú. Tie, ale často nepokrývali ani základné potreby Erasmus mobilít. Neboli na to jednoducho prispôsobené.

Na Erasmus ročne vycestuje tisíce študentov zo Slovenska a Českej Republiky, nemohli sme preto dopustiť, aby zostali v poistnom vákuu. K tomuto poznaniu sa ako povestná posledná kvapka pridala osobná skúsenosť jedného zo zakladateľov poisťovne, ktorý si na Erasmus pobyte v Portugalsku počas surfovania vykĺbil rameno.

Za nápadom a realizáciou poistenia erapo stoja Karol Ovesný, riaditeľ WorkSpace Europe - konzorcia vysokých škôl pre Erasmus+ stáže na Slovensku a v Čechách (www.workspaceeurope.sk) a Lukáš Kopanický, poistný špecialista a riaditeľ spoločnosti Insurance, s.r.o. poskytujúcej komplexné poistné služby (www.insurance.sk). Obaja z opačných brehov pochopili dôležitosť krytia špecifických potrieb erasmákov - študentov aj učiteľov. „Na horský chodník si predsa nezoberiem papuče a ani izbu nemaľujem zubnou kefkou...,“ hovorí jeden z nich. Padlo rázne: „Erasmáci potrebujú poistenie na mieru!“

Erapo je svojím poistením potrieb študentov a učiteľov všetkých Erasmus mobilít unikátnym projektom. Naše poistenia kryjú škody na zdraví a majetku, ale aj také špecifické veci, ako napríklad zodpovednosť pre oblasť zdravotníctva študentov zdravotníckych odborov či poškodenie internátneho alebo školského zariadenia. A vždy aj niečo navyše. Napríklad rýchle vybavenie dodatočných „papierov“, ktoré nečakane vyžadujú prijímacie organizácie a internáty. Zbierame tiež informácie z terénu – zážitky a skúsenosti erasmákov, ktoré potom poskytujeme ďalším študentom prostredníctvom nášho webu a sociálnych sietí. Tieto informácie z prvej ruky sú tiež doplnené o profily krajín a odborný pohľad konzultantky pre medzikultúrnu komunikáciu, ktorá približuje kultúru rôznych krajín. Povedané jednoducho, našou misiou je vás na Erasmus vyprevadiť čo najlepšie pripravených, a to po všetkých stránkach. Poistne, „papierovo“ a napríklad aj informáciami o kultúre, pracovných a iných zvyklostiach v destinácii.

Nič iné ako poistenie Erasmus mobilít nerobíme, a preto sa vám nestane, že by ste napríklad prišli o poistné plnenie, pretože podmienky sú uspôsobené na niečo iné, napríklad krátkodobý turizmus. Ide o skutočne špecifické poistenie a je iba pre vás.

Pozeráme sa na to takto. Páči sa nám, že ste sa rozhodli vyjsť z komfortnej zóny a spoznať svet, ľudí, iné kultúry, jazyk a položiť základy budúcich kariér. Musíte byť preto adekvátne chránení. Sme realisti, veci sa stávajú, a preto prinášame poistenie, ktorého detaily do bodky sedia na vašu cestu za úspešnou budúcnosťou, a tak si dnes každý erasmák a erasmáčka môže v akejkoľvek situácii povedať: „Sme v pohode, sme v erapo.“

Lukáš a Karol
www.erapo.sk 

Partneri

  • partner-logo
  • partner-logo
  • partner-logo
Spracovávame Vaše údaje