Erapo.sk - výhodné Erasmus+ cestovné poistenie
Chcem sa výhodne poistiť vypočítať poistenie

Novinky

"Iný kraj, iný mrav". O projekte interkultúrnej prípravy pre Erasmus študentov.

Pre mnohých z Vás bude Erasmus mobilita v zahraničí Vašim prvým pobytom v inej krajine a unikátnou príležitosťou spoznať inú časť sveta z vlastnej skúsenosti. Porozumenie kultúrnych odlišnosti, interakcia a život s ľuďmi v iných kultúrach je dôležitou súčasťou skúseností v zahraničí a v súčasnosti takmer nevyhnutným predpokladom pre Vašu úspešnú kariéru v zahraničí alebo na Slovensku.

Či už idete na Erasmus pracovnú stáž do zahraničnej firmy alebo Erasmus štúdium na školu, vstupujete do nového prostredia s rôznymi kultúrnymi osobitosťami.  Je takmer isté, že sa stretnete s ľuďmi rôznych národností, s ktorými budete spolupracovať a intenzívne komunikovať. Neočakávajte, že sa Vám po príchode bude v tejto oblasti niekto špeciálne venovať a na pomalé spoznávanie a učenie sa na vlastných chybách nemusí byť čas. Prvý dojem urobíte len jeden, základom úspechu je dobrá príprava a rýchla adaptácia.

Preto sme pre Vás spolu s tímom z WorkSpace Europe – konzorcia slovenských vysokých škôl pre Erasmus stáże, pripravili tento úžitočný materiál, ktorý Vám pomôže pripraviť sa na osobitosti, ktoré v každej krajine nájdete. Ich poznanie Vám otvorí dvere k rýchlemu a hladkému začleneniu sa do Vášho nového tímu v práci, študijnej skupiny v škole ale aj do bežného života v zahraničnej krajine, ktorá sa stane na niekoľko mesiacov Vaším novým domovom.

Začiatky v novej krajine môžu byť náročné. Ak budete pripravení, všetko Vám pôjde ľahšie a sami uvidíte, ako to ľudia okolo Vás ocenia!

Projekt spúšťame s krajinami EU. Ďalšie krajiny, kde radi cestujete na Erasmus, budeme postupne pridávať.

Pre každú krajinu nájdete:

  • Kultúrne osobitosti a rady od profesionálneho kouča medzikultúrnej komunikácie Dr. Evy Gáboríkovej, ktorej touto cestou úprimne ďakujeme za spoluprácu.
  • Kultúrne osobitosti zo skúseností Erasmákov, ktorí v danej krajine žili ako aj praktické tipy a rady pre rôzne mestá, ktoré Vám pomôžu sa lepšie zorientovať prípadne ušetriť. Ide o stručné, autentické postrehy, ktoré neustále dopĺňame, ako nám ich Erasmáci posielajú.

Prajeme Vám príjemné, poučné ale aj zábavné čítanie!

Prejsť na projekt interkultúrnej prípravy pre Erasmus študentov.

 

Partneri

  • partner-logo
  • partner-logo
  • partner-logo
Spracovávame Vaše údaje