Erapo.sk - výhodné Erasmus+ cestovné poistenie
Chcem sa výhodne poistiť vypočítať poistenie

Ako uzatvoriť ERAPO poistenie? Jednoducho, online.

Poistný produkt ERAPO vznikol v spolupráci s jedničkou v cestovnom poistení, UNION poisťovňou a odborníkmi na pracovné stáže programu ERASMUS+, WORKSPACE EUROPE tak, aby spĺňal všetky požiadavky programu ERASMUS+ a aj potreby študentov a učiteľov. Kalkulačka poistenia Vám pomôže jednoducho a prehľadne vybrať potrebný balík poistenia presne pre Váš vybraný typ mobility. Poistenie uzatvoríte priamo online a všetky potrebné dokumenty obdržíte okamžite mailom alebo si ich rovno vytlačíte.

∗Ak si nie ste istý, čo dané pole kalkulačky ERAPO znamená, môžete prejsť myšou na informačné tlačítko so symbolom "?", aby sa zobrazili podrobnejšie informácie s vysvetlením.

Zadanie parametrov pobytu ERASMUS+

Najprv vyberiete cez interaktívny kalendár začiatok platnosti poistenia (dátum odchodu z domácej krajiny) a koniec platnosti poistenia (dátum príchodu do domácej krajiny). Pokračujete výberom cieľovej destinácie zo zoznamu všetkých krajín sveta. Zadávanie parametrov pobytu ukončíte výberom mobility programu ERASMUS+ a výberom rizikovej skupiny poistenia. Ak si nie ste istý, akú rizikovú skupinu vybrať, pomôže Vám Pomocník pre výber správnej rizikovej skupiny, ktorý je umiestnený priamo v kalkulačke cestovného poistenia ERAPO.

Výber z balíkov poistenia ERAPO

Po zadaní parametrov zahraničného pobytu si môžete vybrať jeden z balíkov rizík poistenia. Kalkulačka Vám umožní vyberať len z tých balíkov krytia, ktoré spĺňajú požiadavky programu ERASMUS+ pre Vami vybraný typ mobility. Výber balíka je potrebné dobre zvážiť, podľa toho, aké riziká chcete mať na pobyte kryté. Každému študentovi a aj učiteľovi odporúčame vybrať balík ERAPO PREMIUM, ktorý obsahuje krytie všetkých dostupných rizík. Pre zobrazenie podrobného prehľadu limitov krytia jednotlivých rizík stačí kliknúť na informačný text pod každým balíkom

Rekapitulácia a zadanie údajov

Po výbere balíka poistenia sa Vám zobrazí rekapitulácia zadaných údajov, nezabudnite si ich poriadne skontrolovať. V prípade, ak ste v prvom kroku zadali nesprávne údaje, kľudne sa vráťte späť a chybu opravte. Pod rekapituláciou je potrebné identifikovať poistníka (osobu, ktorá poistenie uzatvára) a poisteného (osobu, pre ktorú je poistenie určené). V prípade ak je poistník a poistený rovnaká osoba, stačí zaškrtnúť tlačitko a údaje sa prenesú, nie je potrebné opätovné vypisovanie. Na záver už len vyberiete zo zoznamu Vašu školu a vzťah ku škole.

Uzatvorenie poistenia

Po súhlase s podmienkami a stlačením tlačitka "uzavrieť poistenie" sa vygeneruje zmluva a zobrazia sa všetky potrebné dokumenty, ktoré si môžete rovno vytlačiť. Ak nemáte možnosť tlače, nič sa nedeje, všetky potrebné dokumenty Vám boli automaticky zaslané na Vami zadaný email. Úhradu poistného vykonáte jednoducho bankovým prevodom na základe údajov v zmluve alebo v emaile. Nezabudnite zmluvu uhradiť čo najskôr, úhrada poistného musí byť pripísaná na účet poisťovne najneskôr v deň vycestovania.

Súčasťou generovaných dokumentov je aj poistný certifikát, ktorý odovzdajte Vášmu ERASMUS+ koordinátorovi.

V prípade, ak neviete poistenie ERAPO uzatvoriť alebo máte otázky, neváhajte nás kontaktovať mailom info@erapo.sk alebo telefonicky 0948 188 108.


Mohlo by Vás zaujímať:
  • Aké údaje potrebujem pre výpočet a uzatvorenie poistenia ERAPO?
  • Aké dokumenty obdržím po uzatvorení zmluvy?
  • Ktorý balík poistenia ERAPO je pre mňa najvhodnejší?

∗Informácie spomenuté v tomto článku sú aktuálne v dobe zverejnenia.

Partneri

  • partner-logo
  • partner-logo
  • partner-logo
Spracovávame Vaše údaje